Veslařské aktuality

29.5.2006 V Mnichově zvítězila mužská párovka

29.05. - 08:00 Na světovém poháru v Mnichově čeští veslaři získali zlato, stříbro a bronz. Zlato získala posádka čtyřky párové mužů ve složení D.Jirka, M.Doleček, V.Chalupa, T.Karas. Ruský trenér této posádky S.Krutyakov porazil se svými svěřenci své rodáky  z Ruska, kteří byli druzí. V dalším kole SP v Poznani bude tato posádka startovat ve žlutých dresech vedoucí posádky letošního ročníku SP. Stříbro vybojovala M.Knapková, kterou porazila pouze olympijská vítězka E.Karsten-Khodotovitch. Velkým překvapením bylo třetí místo dvojskifu žen  J.Antošová, G.Vařeková, které jsou loňské a předloňské juniorské mistryně světa. Ve finále z českých posádek skončil na pátém místě O.Synek, na šestém dvojka bez muži J.Schindler, J.Makovička, dvojskif lehkých vah O.Vetešník, M.Vabroušek a na skifu lehkých vah J.Vetešník. Více z výsledků na www.worldrowing.com celý článek

26.5.2006 V Mnichově dvě vítězství v opr.jízdách

26.05. - 11:45 4-M (čtyřka bez kormidelníka) a 2xMLV (dvojskif "lehké váhy") vyhrály opravné jízdy na SP v Mnichově a postoupily do semifinále, do kterého zároveň postoupily i obě posádky dvojskifů žen. Jedinou českou posádkou, která nepostoupila do semifinále je skifařka "lehké váhy" D.Nacházelová, která skončila poslední ve finále C. Semifinálové jízdy se uskuteční dnes (pátek) od 14:00 a můžete jejich průběh sledovat pomocí live race viewer na www.worldrowing.com celý článek

26.5.2006 V Mnichově tři vítězství v rozjížďkách

26.05. - 07:15 Na závodech Světového poháru v Mnichově se ve čtvrtek konaly rozjížďky, ve kterých zvítězily české posádky, 4xM (čtyřka párová mužů), 1xŽ (skif žen) M.Knapková a 1xMLV (skif lehké váhy mužů) J.Vetešník. Skifaře O.Synka porazil v rozjíždce skifař GBR A.Cambell. Druhá byla také posádka 2xMLV (dvojskifu mužů lehké váhy) O.Vetešník, M.Vabroušek a skifařka lehké váhy D.Nacházelová. Třetí místo v rozjíždce obsadil 2xŽ (dvojskif žen) J.Antošová, G.Vařeková, druhý dvojskif žen I.Neffeová, V.Jakoubková obsadil páté místo. Posádka 4-M (čtyřky bez mužů) obsadila v rozjíždce 4.místo. Opravné jízdy a semifinále můžete dnes sledovat pomocí live race viewer on-line na www.worldrowing.com celý článek

25.5.2006 93.Primátorky-Zentiva 2006

25.05. - 09:50 Startovní listinu a zápis o losování 93.Primátorek-Zentiva 2006 naleznete v rubrice závody/rozlosování na: http://www.veslo.cz/events/article_zoom.php?article_id=1591213. Závody se uskuteční 3.-4.června 2006 v Praze s cílem mezi Palackého a Železničním mostem. celý článek

24.5.2006 Světový pohár ve veslování a MS v České televizi.

24.05. - 09:35 Sportovní redakce ČT zajistila pro letošní rok přímé přenosy a záznamy ze závodů Světového poháru v Mnichově, Poznani a Lucernu. Budou vysílány na novém kanálu Program ČT4 Sport, který je vysílán digitálně. Jak nám řekl sportovní komentátor Pavel Čapek, který bude SP z Mnichova komentovat spolu s Přemyslem Panuškou, v přímém přenosu budou vysílány  sobotní finálové závody a další ve zkrácených záznamech v sobotu i v neděli. Česká televize bude vysílat i z letošního MS ve veslování v anglickém Etonu.    celý článek

23.5.2006 Anketa na www

23.05. - 15:20 Anketa na těchto www ukázala, že 57% hlasujících by na Primátorky zřejmě nešla, když by spolu závodily pouze posádky Dukly Praha, bez účasti zahraniční konkurence a pouze 14% by si souboj posádek Dukly Praha náležitě vychutnalo a radovali by se spolu s 28% hlasujících, že závod je zase po letech konečně pouze českou záležitostí. celý článek

23.5.2006 Pořadí v Českém poháru 2006

23.05. - 14:15 Český pohár 2006 ve veslování byl zahájen Mezinárodní regatou juniorů, která se konala o víkendu v Brně. V celkovém hodnocení všech disciplin jsou na prvých třech místech pražské kluby. Vede VK Blesk před VK Smíchov a oddílem Bohemians Praha. Podrobné pořadí v jednotlivých disciplinách i v celkovém pořadí si můžete přečíst v rubrice závody/Český pohár na: http://www.veslo.cz/events/article_zoom.php?article_id=1585039 celý článek

22.5.2006 O víkendu do Lysé n/L. a Hodonína

22.05. - 13:45 O víkendu 27.-28.05.2006 se uskuteční veslařské závopdy v Lysé /L. a Hodoníně. Rozlosování a další informace si můžete přečíst v rubrice závody/rozlosování na:http://www.veslo.cz/events/index.php celý článek

22.5.2006 Brněnská mezinárodní regata 06 - výsledky

22.05. - 08:20 O víkendu se na Brněnské přehradě uskutečnil 35.ročník Mezinárodní veslařské regaty juniorů. Výsledky si můžete prohlédnout v rubrice závody/výsledky na: http://www.veslo.cz/events/article_zoom.php?article_id=1583277 celý článek

19.5.2006 Primátorky Zentiva 2006 - uzávěrka přihlášek

19.05. - 10:45 V pondělí 22.05. je uzávěrka přihlášek na letošní 93. ročník veslařských závodů Primátorky Zentiva 2006. I v letošním roce vyčlenil organizační výbor akce odměnu 100 tis.Kč pro vítěznou osmiveslici mužů v Ceně Radního hl.m.Prahy o nejlepší osmiveslici složenou z amatérských veslařů. celý článek