Veslařské aktuality

20.6.2006 Nominační závod juniorů na MSJ 2006

20.06. - 09:45 Dne 25.06. se uskuteční v Račicích nominační závod juniorů a juniorek pro start na MSJ 2006, které se ukuteční v srpnu v  Amsterdamu. Proti tabulkovému času budou bojovat posádky: 2- Martin Jacko, Tomáš Mlčoch, 4x Milan Rotek, Filip Kaplan  Martin Pavlíček Jiří Zejda, 1x Martin Kříž, 4- Jakub Gefing, Jiří Došlík, Pavel Pokorný, Jan Bezděk, 4+ Michal Diviš, Petr Ouředníček, Vladimír Rak, Jan Vincour,  korm. Martin Novák, 4+ Luboš Vokřál, Martin Hladík, Roman Špaček, Vojtěch Bartoň, korm. Oldřich Štemberk, 2x Lenka Chovaňáková, Tereza Kociánová, 2x Hedvika Vašková, Veronika Škvorová, 2x Jana Vyhnánková, Lenka Vrecníková, 2- Kamila Kloudová, Helena Milinovičová, 2- Adam Kapa, Jan Lankaš, 1x Barbora Zedníková, 4- Šárka Kloudová, Kateřina Šulcová, Monika Füleová, Michala Sazimová, 8+ Mikuláš Klang, Vít Hubený, Adam Tůma, Kamil Kroulík, Pavel Doležal, Josef Piskáček, David Vandas, Vojtěch Novák, korm. Jakub Gwozdiak. celý článek

20.6.2006 Olympijské naděje v Piešťanech

20.06. - 09:15 V sobotu 17.6. se v Piešťanech uskutečnily veslařské závody dorosteneckých kategorií států CEFTA (CZE,HUN,POL,SVK). Vítězství vybojovaly posádky 4-DCI Jacko,Vrabec,Bořuta,Šlemar,  2-DCI Emr,Mach a 4xDCI Atarsia, ČAbla, Březina, Cirbus. Druhé místo obsadily posádky 4+DCI Vrána, Doležel, Tetera, Špaňhel, Novák, 2xDKY Smutková, Příhodová, 1xDKY Kopecká, 1xDCI Melichar. Na konci startovního pole skončily posádky 4-DKY Šindlerová, Janátová, Štembergová, Hamouzová,  2xDCI Tlach, Vizibla, 2-DKY Mrzenová, Rutkowska, 4xDKY Prepslová, Malá, Vybíralová, Reichlová. Celkové bodování států bylo: HUN 34 bodů, CZE 30 bodů, POL 27 bodů a SVK 11 bodů. celý článek

19.6.2006 Medaile českých veslařů na SP v Poznani Mirka Knapková

19.06. - 08:15 V Polsku na jezeře Malta u Poznaně se uskutečnilo druhé kolo letošní série Světového poháru ve veslování. Stříbrnou medaili stejně jako v prvém kole SP vybojovala Mirka Knapková, kterou porazila pouze běloruska Karstenová. Ve žlutých dresech vedoucí posádky série závodů nastoupila česká čtyřka párová ve složení D.Jirka, M.Doleček ml., V.Chalupa, T.Karas. Tentokrát tato posádka skončila na třetím místě za vítěznou posádkou Polska a posádkou Francie.  Úspěšný návrat mezi skifaře lehkýh vah zaznamenal  M.Vabroušek, který vybojoval bronzovou medaili. Čtyřka bez kormidelníka mužů J.Gruber, J.Zof, M.Bruncvík, K.Neffe ml. postoupila do finále, kde vybojovala vynikající čtvrté místo. Dvojskif žen J.Antošová, G.Vařeková a dvojskif mužů lehké váhy J. a O.Vetešníkovi vyhrál finále B. Nově složená posádka čtyřky párové žen D.Nacházelová, Ž.Smejkalová, L.Bruncvíková, I.Neffeová skončila druhá ve finále B, tudíž poslední.  Za očekáváním skončil český nejlepší skifař O.Synek,  který zvítězil ve finále C a celkově tak vybojoval 13. místo. Více z výsledků si můžete prohlédnout na:www.worldrowing.com, celý článek

15.6.2006 MČR 2006 žactva a dorostu vylosováno

15.06. - 13:40 Ve dnech 23.-25.6.2006 se v Račicích uskuteční Mistrovství republiky 2006 žactva a dorostu ve veslování. Program závodů a startovní listinu si můžete prohlédnout v rubrice závody/rozlosování na: http://www.veslo.cz/events/article_zoom.php?article_id=1613666 celý článek

14.6.2006 Nejlepší veslaři odjeli na Maltu do Polska jezero Malta

14.06. - 09:45 Od čtvrtka 15.6. začíná v Polsku na jezeře Malta u Poznaně druhé kolo letošní série Světového poháru ve veslování. Ve žlutých dresech vedoucí posádky série závodů nastoupí česká čtyřka párová ve složení D.Jirka, M.Doleček ml., V.Chalupa, T.Karas. Minimálně druhé místo bude chtít zopakovat z prvého kola série skifařka M.Knapková, stejně tak i třetí místo dvojskif žen J.Antošová, G.Vařeková. Skifař O.Synek bude chtít vylepšit páté místo, které obsadil v prvém kole na SP v Mnichově. Pro onemocnění J.Schindlera nebude startovat dvojka bez mužů, která byla v předchozí sérii ve finále. Představí se zde nově složená posádka čtyřky párové žen s veslovodem posádky skifařkou lehké váhy D.Nacházelovou. V posádce dále budou Ž.Smejkalová, L.Bruncvíková, I.Neffeová. Do dvojskifu lehký vah mužů spolu letos poprvé zasednou bratři J. a O.Vetešnikovi a M.Vabroušek bude startovat na skifu lehkých vah. Startovat bude i čtyřka bez kormidelníka mužů J.Gruber, J.Zof, M.Bruncvík, K.Neffe ml. Výsledky závodu můžete od čtvrtka do soboty sledovat online na www.worldrowing.com, dále prostřednictvím stanice Eurosport v sobotu od 09,55 a na ČT4 Sport ve stejném čase. celý článek

13.6.2006 OH naděje jedou do Piešťan

13.06 - 08:50 O víkendu se uskuteční v Piešťanech mezinárodní veslařské závody kategori 15-16 let  Olympic Hopes 2006. Reprezentovat ČR budou:4- dci JACKO Tomáš, VRABEC Jakub , BOŘUTA Jan , ŠLEMAR Vít - VK Blesk, 4+ dci VRÁNA Jakub, DOLEŽEL Lukáš , TETERA Josef , ŠPAŇHEL Jakub.  korm. NOVÁK Martin - VK Olomouc, 2x dci TLACH Pavel, VIZIBLA Petr - VK Hodonín, 4- dky ŠINDLEROVÁ Blanka, JANÁTOVÁ Hana , ŠTEMBERGOVÁ Adéla , HAMOUZOVÁ Dominika - Jiskra Třeboň , Lokomotiva Beroun, Slavoj Litoměřice, 2x dky SMUTKOVÁ Tereza, PŘÍHODOVÁ K. - Slavoj Litoměřice, ČVK Pardubice, 2- dci EMR Tomáš, MACH Jakub - ČVK Brno, 1x dci MELICHAR Petr - VK Slavia Praha, 2- dky, MRZENOVÁ Nikola, RUTKOWSKA Paulina - VK Blesk,  1x dky KOPECKÁ Kateřina - VK Slavia Praha, 4x dky PREPSLOVÁ Denisa, MALÁ Kristýna , VYBÍRALOVÁ J. , REICHLOVÁ Nikola - KVM Mělník, 4x dci ATARSIA Jakub, ČABLA Jiří , BŘEZINA Jiří , CIRBUS Jiří - Jiskra Otrokovice, VK Přerov. celý článek

12.6.2006 Výsledky Mistrovství oblasti Vltava, Labe a Morava

12.06. - 12:00 O víkendu se uskutečnilo Mistrovství oblastí Vltava, Labe a Morava ve veslování. Výsledky si můžete přečíst v rubrice závody/výsledky na: http://www.veslo.cz/events/index.php celý článek

12.6.2006 Dopingový komisař WADA v Račicích

12.06. - 09:40 V neděli 11.6. časně ráno překvapil  české reprezentanty, kteří jsou na soustředění v Račicích, rakouský komisař mezinárodní dopingové organizace WADA. Všichni reprezentanti byli k dispozici a připraveni k odběru. celý článek

12.6.2006 Čeští veslaři v Ratzeburgu

12.06. - 07:35 O víkendu startovala skupinka český veslařů na regatě v Ratzeburgu. Nejlépe si vedla posádka 4-m Borovička, Romaniak, Mašek,  Ventruba, která v sobotu zvítězila. 4xm ve složení Lůžek, Řepa, Hlavička, Lachman, která po oba dva dny obasadila 2.místo. Druhé místo vybojoval i skifař lehké váhy Kopáč, skifař Čabla ve stejném závodě skončil na šestém místě. Čabla s Kopáčem spolu v posádce dvojskifu lehké váhy vybojovali druhé místo. Dvojka bez kormidelníka Friedberger, Patera obsadila po oba dva dny třetí místo, Mašek s Ventrubou byli v neděli pátí. Více z výsledků této regaty naleznete na:http://www.rrc-online.de/regatta/regatta.php celý článek

8.6.2006 Račice budou v roce 2009 a 2010 světové SC Račice

08.06. - 09:45 SC Račice a ČVS se stanou pořadatelem veslařských mistrovství světa. V roce 2009 to bude v kategorii veslařů do 23let a v roce 2010 v kategorii juniorů. Rozhodl o tom vrcholný orgán FISA (Counsil) po provedené prezentaci zástupců ČVS na SP v Mnichově. Rozhodnuto bylo i o pořadateli MS 2010, které bude na Novém Zélandu na jezeře Karapiro. Definitivní rozhodnutí vysloví delegáti kongresu FISA v září při MS v Etonu, ale vzhledem k tomu, že všichni protikándidáti svojí kandidaturu stáhli, bude se již jednat pouze o formální záležitost. Více se dočtete na: www.worldrowing.com celý článek