Veslařské aktuality

7.8.2021 Tři zlaté a jedna bronzová medaile na úvod Coupe de la Jeunesse 📷 Radka Šindílková

Fantastický úvodní den regaty Coupe de la Jeunesse má za sebou český výběr. V rakouském Ottensheimu vybojovali 4 medaile. První tři finálové závody vyšly našim posádkám perfektně. Třikrát během půlhodiny zněla závodištěm česká hymna. V počtu zlatých medailí se náš tým řadí spolu s Francií na druhé za Itálii, jejíž závodníci vyhráli pět závodů. Vítěznou šňůru odstartovala osmiveslice děvčat, která se do čela startovního pole propracovala ve druhé pětistovce. Sestava Anna Drnková, Veronika Rozová, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Karolína Novotná, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a kormidelnice Lucie Vyhnalová svůj náskok postupně navyšovala a cílem projela na prvním místě 2,56 s před druhými Holanďankami. „První místo jsme teda nečekaly! Jelo se nám hezky. Byl šílený protivítr, ale zvládly jsme to,“ neskrývala překvapení z vítězství strokyně osmy Anna Carolina Motlová. celý článek

7.8.2021 Sobotní program českých posádek na Coupe de la Jeunesse 📷 Sára Meuerová

První den regaty Coupe de la Jeunesse dnes čeká český výběr. Tři české lodě se v rakouském Ottensheimu představí v dopoledních rozjížďkách a budou bojovat o místo v odpoledním boji o medaile. Ten již mají vzhledem k menšímu počtu přihlášených účastníků jistý další dvě posádky. Přímý přenos závodů je možné sledovat na OERV Livestream kanále. celý článek

6.8.2021 Pět českých posádek bude startovat na regatě Coupe de la Jeunesse 📷 Radka Šindílková

Pět českých juniorských posádek se tento víkend představí na regatě Coupe de la Jeunesse v Ottensheimu. Na sever Rakouska se sjede přes 300 mladých závodníků z 15 zemí celé Evropy. Celkem diváci uvidí 120 lodí.  Dvoudenní soutěž je rozdělena na dvě části. V sobotu i v neděli čekají některé účastníky rozjížďky a odpolední finále. V případě menšího počtu přihlášených lodí jen finále. celý článek

4.8.2021 Uzávěrka přihlášek na I. PLÁŽOVÝ SPRINT V MOSTĚ je dnes v noci

Premiérový veslařský závod se v neděli 8. srpna 2021 uskuteční na nově otevřeném Jezeře Most. 1. VESLAŘSKÝ PLÁŽOVÝ SPRINT bude prvním oficiálním závodem tohoto typu na území České republiky. Přihlášky na tento jedinečný závod můžete v systému Sportis posílat do dnešních 23:45 celý článek

30.7.2021 Jan Fleissner při své olympijské premiéře vybojoval umístění v první polovině startovního pole 📷 World Rowing

Pátý těžký závod na olympijských hrách v Tokiu dnes zvládl  Jan Fleissner, který bojoval ve finále C o co nejlepší umístění v soutěži skifařů. Mladý závodník rozjel poslední závod opatrněji a v polovině trati byl poslední s minimální ztrátou na tři soupeře před ním. ,,Jelo se mi dobře, jen jsem prvních 500m moc nejel. To byla velká škoda, hodně mi to odjelo. Druhá pětistovka byla super," litoval Jan Fleissner pomalého začátku. V druhé polovině však zrychlil a podařilo se mu dva protivníky předjet. 4. místem ve finále C a celkově 16. pozicí si zajistil umístění v první polovině startovního pole, jelikož na OH v Tokiu startovalo celkem 32 skifařů z celého světa. ,,16. místo na OH? Doufal jsem a mířil trochu výše, ale když si vezmu všechno okolo, tak jsem spokojený a doufám, že se dostaneme do Paříže a pojedeme pro placku," vzhlíží už bývalý juniorský mistr světa k příští olympiádě. Do Tokia jel především sbírat zkušenosti, což se díky pěti odveslovaným závodům podařilo.  celý článek

29.7.2021 Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem vybojovali čtvrté místo 📷 Český olympijský výbor

Čtvrté místo vybojovali Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem ve finále olympijských her. Čeští veslaři si před životním závodem věřili především na posádky Belgie a Uruguaye. A zcela oprávněně. Protože právě tyto dvě lodě nechali v boji o medaile za sebou. Stejně jako na dubnovém mistrovství Evropy nestačili pouze na favorizované posádky Irska, Německa a Itálie. celý článek

28.7.2021 Finále za odměnu 📷 Ondřej Kroutil

Pět roků se společně chystali na tento moment. Poprvé spolu na dvojskifu lehkých vah závodili Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem v I. kole světového poháru 2017 a hned vybojovali stříbrné medaile, když porazili i stříbrné olympijské medailisty z Irska. Za dobu své spolupráce dvakrát dojeli sedmí na mistrovství světa, ale nikdy neprolomili finálové brány světového šampionátu. Až dnes brzy ráno středoevropského času překonali nástrahy semifinále. V nejdůležitějším závodě kariéry! Svěřenci Michala Vabrouška si poradili s tvrdými podmínkami na závodišti Sea Forest Waterway a postoupili do olympijského finále! „Že jsme tam, je parádní. Teď už to zítra bude za odměnu. Doufám, že si to hrozně užijeme, že už nebudeme tak nervózní a dáme do toho všechno,“ řekl šťastný Jiří Šimánek České televizi po dnešním semifinále. celý článek

28.7.2021 Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem vybojovali olympijské finále! 📷 World Rowing

Fantastickou sezónu korunovali Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem postupem do olympijského finále! Jako první český dvojskif lehkých vah v historii!!! V dnešní semifinálové jízdě se museli svěřenci Michala Vabrouška vypořádat s těžkými podmínkami na dráze Sea Forest Waterway. Boční vítr a vlny nezpříjemňovaly závodníkům život. „Je to tady hrozně divoký, fouká z boku. Když jsme se rozveslovávali, tak jsme sotva jeli. Byl to takový závod, že sotva dáš vesla do vody, a ani do toho nemůžeš dát všechno, co bys chtěl,“ popsal Jiří Šimánek situaci na trati, která výrazně připomínala rok 1964, kdy v Tokiu vybojovali bronzové medaile Vladimír Andrs a Pavel Hofmann na dvojskifu.  celý článek

27.7.2021 Pavel Hofmann: Z Podolí až k olympijské medaili v Tokiu 1964 📷 Český olympijský výbor

Pavel Hofmann patří společně se svým tehdejším parťákem Vladimírem Andrsem ke generaci veslařů, kteří v šedesátých letech šířili medailovou slávu československých dvojskifů – parádní disciplíny našeho veslování. Po titulu mistra Evropy v Kodani v roce 1963 vybojovali ve vlnobití olympijské regaty v Tokiu 1964 bronzové medaile. S Pavlem Hofmannem se potkáváme v šatně Blesku bez mála půl století, proto v následujícím rozhovoru upouštíme od formálního vykání. celý článek

26.7.2021 1. VESLAŘSKÝ PLÁŽOVÝ SPRINT na Jezeře Most Jezero Most

V neděli 8. srpna 2021 se na Jezeře Most, které bylo otevřeno teprve v loňském roce, uskuteční 1. VESLAŘSKÝ PLÁŽOVÝ SPRINT. Jedná se o první oficiální závod tohoto typu na území České republiky. Pořadatelé v čele s Veslařským klubem Ohře Louny a se všemi partnery akce by chtěli zpopularizovat náš sport v nové a atraktivní lokalitě s obrovským potenciálem pro rozvoj vodních sportů, proto by rádi pozvali všechny zájemce na tento netradiční závod. celý článek