Veslařské aktuality

26.9.2021 Čeští veslaři na MS v plážových sprintech postoupili do dalších bojů 📷 World Rowing

Výborně se dařilo českým skifařům v sobotních závodech 2021 World Rowing Beach Sprint Finals. Oba s přehledem postoupili do dalších bojů světového šampionátu v portugalském Oeiras. Tomáš Zobal nastoupil do druhého kola jízdy na čas ve dvojici s německým soupeřem, kterého porazil o téměř 7s. Samotná výhra v jízdě by však českému reprezentantovi v této fázi soutěže na postup nestačila. Ze 14 veslařů, kteří usilovali o postup do osmifinále, byl však nejrychlejší a z prvního místa jde dál. V dnešním osmifinále, které již proběhne vyřazovacím způsobem, narazí v 11:35 SEČ na Giovanni Ficarru z Itálie, jenž se do osmifinále probojoval už v pátek jako poslední z první jízdy na čas. Pokud Tomáš uspěje, zajistí si místo nejlepšími osmi, kteří se o světový titul utkají v závěrečném programu dnes odpoledne. celý článek

25.9.2021 Radka Novotníková čtvrtá v úvodní časovce MS v plážových sprintech, Tomáš Zobal 14.

Pořadatelé 2021 World Rowing Beach Sprint Finals na poslední chvíli změnili pravidla úvodních jízd na čas. Místo původně plánovaného slalomu mezi bójemi v první polovině veslařské části jeli závodníci 250m rovně do moře a po otočce rovně zpět. Se změnou se museli vypořádat také dva čeští skifaři. Radka Novotníková startovala ve dvojici s italskou soupeřkou a vedla si výborně. Svoji konkurentku porazila o 4s a v celkovém pořadí se zařadila na výborné 4. místo, čímž si vybojovala výhodné nasazení do dnešní opravné jízdy. V té jí bude soupeřkou Carina Hein a tentokrát již nepůjde především o dosažený čas, ale k postupu do čtvrtfinále je třeba porazit německou skifařku. Opravná jízda startuje v 12:15 SEČ. celý článek

23.9.2021 Dva čeští skifaři budou bojovat o světové medaile v plážových sprintech Praia de Torre

Podruhé v historii a poprvé na evropské pláži se uskuteční World Rowing Beach Sprint Finals, které začínají zítřejšími úvodními jízdami. Plážové sprinty jsou atraktivní disciplínou, která se skládá z úvodního běhu, nasednutí do lodi, slalomu mezi bójkami směrem do moře, otočkou u třetí bójky, následným sprintem nejkratší cestou zpět na pláž a závěrečným během do cíle. Na pláži Praia de Torre v portugalském Oeiras se představí také dva čeští skifaři. celý článek

23.9.2021 Losování zapůjčení trenažérů proběhne v pátek v 14:00 v Račicích

Na základě rozhodnutí P-ČVS budou do klubů zapůjčeny trenažéry. Do každého klubu bude zapůjčen jeden trenažér ze seznamu, který schválilo P-ČVS. celý článek

22.9.2021 Josef Zbořil první na Euro Masters regatě na Bledu

Ve dnech 16.-19. září 2021 proběhla na slovinském jezeře Bled 2021 EURO MASTERS REGATTA, které se zúčastnil také jeden český zástupce. Josef Zbořil z VK Perun Ostrava vyhrál s velkým přehledem závod skifařů kategorie F před soupeři z Chorvatska a Německa. celý článek

20.9.2021 Odešel třeboňský veslař, olympijský vítěz a dlouholetý předseda klubu Jan Jindra Foto: Český olympijský výbor/ Třeboňská čtyřka

20. září 2021 zemřel poslední veslař z legendární třeboňské čtyřky s kormidelníkem pan Jan Jindra ve věku 89 let. celý článek

20.9.2021 Veslaři Slavie s přehledem vyhráli 108. UNIQA Primátorky 📷 Ondřej Kroutil

Neslavnější veslařský závod na území Česka zná své vítěze. Všemi očekávaný souboj mužských osem o Primátorský štít ovládla favorizovaná posádka Slavie. Sestava Filip Zima, Jan Hájek, Adam Kulhánek, Jan Chlebovský, Petr Melichar, Ruslav Vikol, Tomáš Zobal, Daniel Nosek a kormidelnice Martina Součková nenechala od startu nikoho na pochybách, že míří za triumfem. Již do zatáčky si vybudovala náskok před svými největšími soupeři a cílem projela s komfortním náskokem 3,3s před lodí složenou z veslařů Slavie a Přerova. „Byl to parádní závod. V sobotu to nebylo ono, po rozjezdu jsme nevěděli, zda máme šetřit síly nebo ne. Dnes jsme si ale řekli, že do toho šlápneme a vyhráli jsme docela o hodně," řekl v cíli Filip Zima agentuře ČTK. Třetí místo uhájilo společenství ČVK Praha a Mělníku před lodí Hamru. Finálové pole uzavřeli závodníci VK Bohemians. celý článek

19.9.2021 Zemřel dlouholetý trenér TJ KVS Štětí, Václav Kočí Václav Kočí

Ve čtvrtek 9. září 2021 ve věku 77 let náhle zemřel Václav Kočí. Odešel tak trenér, který působil v TJ KVS Štětí dlouhých 40 let. Jménem Českého veslařského svazu bychom chtěli touto cestou vyjádřit upřímnou soustrast rodině a přátelům pana Kočího.    celý článek

19.9.2021 Kdo usedne na uvolněný trůn? Finále 108. ročníku osem mužů o Primátorský štít slibuje velké drama 📷 Ondřej Kroutil

Dramatické sobotní rozjížďky, opravné jízdy a semifinále určily složení dnešních finálových závodů 108. UNIQA Primátorek. Nejslavnější veslařský závod v Česku slibuje napínavá vyvrcholení ve všech kategoriích. Ten nejsledovanější přijde na řadu již tradičně v pravé poledne. Čtyři pražské kluby se pokusí uspět ve finále 108. ročníku osem mužů o Primátorský štít a usednout na uvolněný trůn. Ženské finále osmiveslic slibuje hned dvojitý boj o vítězství. Kromě celkového triumfu budou dvě lodě bojovat ještě o titul pro nejlepší posádku juniorek. Celkem bude během dnešního dopoledne rozdáno 11 vítězných sad. celý článek

18.9.2021 Vítězný double pro Univerzitu Karlovu, párové osmy mladšího žactva ovládly polabské kluby 📷 Ondřej Kroutil

V 11. ročníku závodu Univerzitní Osmy se z premiérového triumfu radovali studenti Univerzity Karlovy. V napínavém finálovém souboji předčili loď ČVUT Praha o 1,11s a prestižní vítězství vybojovali jako teprve třetí škola v historii. Pro třetí místo si dojeli obhájci prvenství z ČZU Praha. Sestava Miroslav Jech, Jan Chládek, Petr Patočka, Daniel Nosek, Petr Pivko, Jan Fleissner, Filip Zima, Jakub Kyncl a kormidelnice Eliška Olivíková naznačila touhu přepsat dějiny již v rozjížďce, ve které zvítězila také před ČVUT Praha. V podvečerním finále potvrdili studenti nejstarší české univerzity své ambice a dojeli si pro zlaté medaile. Zároveň se stali akademickými mistry ČR na osmiveslici.     celý článek