V Mnichově zvítězila mužská párovka

29.5.2006

29.05. - 08:00 Na světovém poháru v Mnichově čeští veslaři získali zlato, stříbro a bronz. Zlato získala posádka čtyřky párové mužů ve složení D.Jirka, M.Doleček, V.Chalupa, T.Karas. Ruský trenér této posádky S.Krutyakov porazil se svými svěřenci své rodáky  z Ruska, kteří byli druzí. V dalším kole SP v Poznani bude tato posádka startovat ve žlutých dresech vedoucí posádky letošního ročníku SP. Stříbro vybojovala M.Knapková, kterou porazila pouze olympijská vítězka E.Karsten-Khodotovitch. Velkým překvapením bylo třetí místo dvojskifu žen  J.Antošová, G.Vařeková, které jsou loňské a předloňské juniorské mistryně světa. Ve finále z českých posádek skončil na pátém místě O.Synek, na šestém dvojka bez muži J.Schindler, J.Makovička, dvojskif lehkých vah O.Vetešník, M.Vabroušek a na skifu lehkých vah J.Vetešník. Více z výsledků na www.worldrowing.com