Samuel Krejčíř třikrát zlatý na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020

📷 Zdeněk Šišma📷 Zdeněk Šišma
📷 Zdeněk Šišma
📷 Ondřej Kroutil📷 Ondřej Kroutil
📷 Ondřej Kroutil

Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020 zakončilo o prvním říjnovém víkendu letošní veslařskou sezónu v Labe aréně Ústeckého kraje. Na kanále v Račicích od pátku do neděle bojovali o mistrovské medaile závodníci ve věku 15 – 18 let. V dorostenecké kategorii se na severu Čech sešla absolutní česká špička. Juniorské závody byly bohužel ochuzené o české reprezentanty, kteří museli po návratu z Mistrovství Evropy juniorů 2020 v Bělehradě nastoupit do karantény. Závody provázel silný boční vítr, který se na nedělní finále změnil v povítr.

Nejúspěšnějším účastníkem tohoto šampionátu se stal Samuel Krejčíř. Mladý veslař Vajgaru nejprve pomohl dorostenecké reprezentační párové čtyřce potvrdit roli favorita, aby následně zvítězil i s klubovou čtyřkou s kormidelníkem. Svůj velký den završil jednoznačným vítězstvím na skifu a třetí zlatou medailí na krku. „Překvapením pro mě osobně bylo jasné vítězství Samuela Krejčíře z Veslařského klubu Vajgar Jindřichův Hradec. Ten ve skifu dorostenců suverénně vyhrál,“ pochválil Sama Jan Navrátil, trenér ČVK Praha a odchovanec Vajgaru. Po dvou zlatých medailích si z Račic odvezli Samuelovi kolegové z párovky, Ondřej Pecival s Janem Koškou. Mladíci VK Jordán společně zvítězili i na dvojskifu. Dvojku bez kormidelníka a čtyřku bez kormidelníka ovládli Matějové Kašík a Halady z Břeclavi.

Také dvě dorostenky Hamru vybojovaly po dvou zlatých medailích a staly se tak nejúspěšnějšími děvčaty v této věkové kategorii. Zajímavý dvojboj se podařil Veronice Zámostné, která zvítězila na skifu i dvojce bez kormidelníka. Zatímco na dvojce společně s Ester Hajnovičovou dojely s velkým náskokem, na skifu Veronika urvala zlatou medaili o pouhých 0,03s před Lucií Rabovou z VK Smíchov. Ester Hajnovičová přidala druhé vítězství na osmě.

Rovněž ve výsledcích závodů juniorek najdeme dvě dvojnásobné mistryně republiky. Skif i dvojskif patřil Emmě Kohlmayer. Slovenská závodnice, startující v barvách Slavie Praha, nejprve triumfovala s jindřichohradeckou Annou Drnkovou na dvojskifu. O dvě hodiny později ujela všem soupeřkám také na skifu a pro mistrovskou šerpu si přijela s více jak 12s náskokem. Druhou stejně úspěšnou veslařkou je Adéla Brokešová z Olomouce, která byla členkou vítězné čtyřky bez kormidelníka i osmiveslice.

Napodobit výkon Samuela Krejčíře se téměř podařilo dvojici Vladimír Vursta – Samuel Ložek. Dva mladíci z ČVK Praha zvítězili na dvojce i čtyřce bez kormidelníka juniorů. Jen na osmiveslici nestačili na brněnskou posádku. Jejich kolegové ze čtyřky Dennis Pinc a Oto Vavrek posbírali kompletní sadu medailí. K zlatu na čtyřce a stříbru z osmy přidali bronz na dvojce bez kormidelníka. Skvělý výkon na skifu předvedl táborský Jan Čížek. Veslař VK Jordán zvítězil o více jak 10s.

Kompletní výsledky MČR dorostu a juniorů 2020.

Několik alb s pěknými fotkami z celého průběhu šampionátu najdete ve fotogalerii.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Samuel Krejčíř třikrát zlatý na Mistrovství ČR dorostu a juniorů 2020