Veslařské aktuality

14.8.2004 President republiky na rozjížďkách veslařů

Poprvé od roku 1980 navštívil president republiky soutěže sportovců na OH. President V.Klaus si vybral jako prvou soutěž na OH, sobotní rozjížďky veslařů. Pohovořil se sportovci, zástupci svazu a na tribuně také došlo k jeho neočekávanému setkání s britským premiérem T.Blairem a německým spolkovým presidentem J.Rau, kteří také přišli podpořit své veslaře. celý článek

13.8.2004 Dnes na OH zkouška - závody náhradníků

Dva čeští náhradníci P.Mašek a J.Litera se zúčastnili závodů náhradníků v dicsiplině 2-m. V poli 7 lodí skončili na pátém místě, když závod za excelentního počasí, mírného protivětru vyhrála posádka GER v čase 7.13,28 před loděmi CAN,ITA,AUS. Naše posádka porazila lodě FRA a GBR. V rubrice fotogalerie si můžete prohlédnout prvé fota z OH. celý článek

12.8.2004 Na OH rozlosováno

Dnes 12.8.proběhlo losování veslařských soutěží. Naši veslaři byli ve většině disciplin nasazeni jako favorité. M.Knapková bude mít za největší soupeřku skifařku z Nového Zélandu a V.Chalupa skifaře z Egypta. Do SF postupuje vždy jedna posádka. Start M.Knapkové je v sobotu 14.8. v 8.40 a V.Chalupa startuje v 9.20. Dvojka bez P.Imre,A.Michálek svede boj v 10.40 o tři postupová místa do SF s loděmi USA,RSA a CRO. Dvojskif M.Doleček, O.Synek pojedou v 11.20 proti AUS,FRA,CUB a GER o tři místa do SF. Poslední naše posádka čtyřka bez, startuje v 11.50 proti lodím POL,CAN,CRO a RUM o tří místa zaručující postup do SF. V neděli 15.8. startuje v 9.30 dvojskif LV M.Vabroušek, V.Maleček o jedno místo zaručující postup do SF proti lodím BEL,URU,IRL,USA. Poslední naše posádka, čtyřka párová startuje v 10.50 proti lodím UKR,BLR a GBR, když tři lodě postupují do SF. Všechny uvedené časy jsou s posunem +1 hodina oproti času v ČR. Další informace o soutěži veslařů v řadě dokumentů si můžete přečíst na: www.worldrowing.com/olympics/downloads.sps?itype=6987&icustompageid=10885 celý článek

12.8.2004 Na OH čekali veslaři na psa

Bezpečnostní opatření znemožnila první den na OH trénovat českým veslařům, když museli při vstupní prohlídce lodí při vstupu na veslařskou dráhu čekat 24 hodin na speciálně vycvičeného psa, který pak během dvou minut dokázal vykonat potřebu na jedno s kol vleku, ale přitom také zjistit, že veslaři si nevezou s sebou žádnou výbušninu. Tato příhoda nepotkala jen české veslaře. celý článek

11.8.2004 Dvě vítězství žen do 23let

zaznamenala veslařská reprezentace na FISA World Rowing Regatta U23, která se konala v Poznani. Zvítězila D.Nacházelová v kategorii skif žen LV a  dvojskif I.Neffeová s L.Bruncvíková. Páté místo obsadil ve skifu mužů LV O.Vetešník. Šestá byla osmiveslice můžů a dvojka bez mužů LV. Výsledky si můžete přečíst na www.worldrowing.com celý článek

5.8.2004 Olympijské hry 2004 - Atény

Veslařské soutěže se konají od 14.-22.8.2004. Naposledy můžete vidět české veslaře před odletem 9.8.2004 ve 21,00 na Ruzyňském letišti. Přílohou této zprávy je i obrázkový materiál o výpravě českých veslařů.Výsledky online můžete po dobu olympijských her sledovat na: www.worldrowing.com , další informace o soutěži se dozvíte na: http://www.athens2004.com/athens2004/page/legacy?lang=en&cid=daca470429149f00VgnVCMServer28130b0aRCRD ,předpověď počasí na dráze ve Schinias můžete zjistit na: http://www.hnms.gr/emy/english/ath2004/venues/detailed_forecast_html?dr_venue=Schinias_Olympic_Rowing_and_Canoeing_Centre celý článek

2.8.2004 Světová regata FISA do 23 let

začíná v pátek 6.8.2004 na jezeře Malta v Poznani. Nominaci, časový pořad a přihlášené posádky si můžete přečíst v přílohách. celý článek

1.8.2004 Mistryně světa - G.Vařeková, J.Antošová

Juniorský titul  mistryň světa vybojovaly na jezeře Banyoles v disciplině dvojskif pod trenérským vedením Václava Pazderky, Gabriela Vařeková  a Jitka Antošová, když s přehledem o více jak 3 sek. porazily druhou posádku Itálie. Druhé místo vybojovala posádka osmiveslice juniorů, která startovala ve složení, J.Pleško, J.Kučera, F.Kaplan, M.Horváth, P.Garaj, M.Pleško, D.Prošvic, D.Harnisch, korm. J.Zbrojka. Páté místo vybojoval dvojskif juniorů O.Lůžek, M.Opravil, sedmé místo obsadila čtyřka párová juniorek a dvojka bez juniorek. Seniorskaá skifařka lehké váhy D.Nacházelová obsadila 10.místo. celý článek

29.7.2004 Čtyřce párové juniorek "uniklo" finále na MS o 0,23 sek.,

když obsadily páté místo ve své opravné jízdě. Pojedou tak spolu s dvojkou bez juniorek, které obsadily v opravné jízdě poslední místo finále B. Do semifinále A se probojoval dvojskif juniorů a juniorek, které se společně s omiveslicí juniorů pokusí zítra probojovat do finále A. Více na www.worldrowing.com celý článek