Veslařské aktuality

4.9.2006 Veslařský zázrak ?

04.09. - 10:30 Na nedávném veslařském šampionátu v Etonu na sebe upozornila teprve patnáctiletá Sue-fej Fan, která coby členka párové čtyřky lehkých vah si dojela pro zlato. Stala se tak nejmladší mistryní světa v historii. "Veslování se věnuje už tři roky" řekl stroze reprezentační trenér čínského týmu. Minulý týden světové agentury vydaly šokující zprávu: děti ve sportovních školách v provincii Liao-ning prý systematicky dostávají dopingové látky. Přišla na to inspekce národního olympijského výboru, která přistihla místní trenéry jak studentům injekčně aplikují zakázané látky. "Byly zjištěny důkazy o kolektivním dopování", uvedla agentura Nová Čína s tím, že inspekce na škole objevila EPO, testosteron a použité injekční stříkačky - ty dokonce ležely v kanceláři ředitele školy. Turistům a návštěníkům olympiády je třeba Čínu předvést jako "zemi úsměvů" tvrdí pořadatelé. Co ale skrývá opona, za níž se chystá největší sportovní podnik světa ?  To záleží na tom, kam vás pustí bdělí strážci komunistického režimu. Možná, že vám ale úsměv ztuhne, až například uvidíte jak toulave psy ze strachu před nákazou vztekliny zabíjejí po tisícovkách na ulici dřevěnými holemi. MOV bohužel nadále strká hlavu do písku a dokazuje, že je buď naprosto nekompetentní, nebo naprosto cynický vůči tomu, co se v Číně děje. /Převzato z LN 2.9.06/ celý článek

28.8.2006 MS do 23 let 2009 a MS juniorů 2010 v Račicích.

28.8.2006 Praha. V klubovně VK Slavia Praha se uskutečnilo setkání medailistů i dalších účastníků MS 2006 v Etonu s novináři. Souhrnnou informaci o naší účasti a výsledcích v jednotlivých kategoriích podal šéftrenér ČVS Přemek Panuška. celý článek

27.8.2006 Ve finále MS dvě medaile a páté místo

27.8.2006 17:12 - E t o n - Na pátém místě projela česká párová čtyřka David Jirka, Milan Doleček, Václav Chalupa a Tomáš Karas cílem finálového závodu na mistrovství světa v britském Etonu. Svěřenci trenéra Sergeje Kruťjakova, kteří v letošní sezoně vyhráli Světový pohár, tak podobně jako před rokem v Japonsku na medaili nedosáhli. Titul obhájilo polské kvarteto. celý článek

26.8.2006 Dvě medaile v Etonu pro ČR

26.08.2006 - E t o n - Skifaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek obhájili na veslařském mistrovství světa v britském Etonu loňské medailové pozice. Knapková opět nestačila jen na běloruskou reprezentantku Jekatěrinu Karstenovou-Chodotovičovou a má stříbro. Synek vybojoval bronz, vyhrál Mahe Drysdale z Nového Zélandu. "Jsem rád, že naši skifaři obhájili své loňské pozice a neztratili se. Mirka byla letos počtvrté na velkém závodě stříbrná. Věříme ale, že za dva roky na olympiádě v Pekingu získá zlato. Ondra nás poté překvapil. Třetí místo obsadil v hodně těžkém závodě," řekl reprezentační šéftrenér Přemysl Panuška. celý článek

25.8.2006 Ve finále tři české lodě

25.08.2006 16:10 - E t o n - Párová čtyřka David Jirka, Milan Doleček, Václav Chalupa, Tomáš Karas se na mistrovství světa ve veslování v anglickém Etonu ukáže ve finále. Vítězové Světového poháru obsadili v semifinálové jízdě stejně jako v rozjížďce třetí místo a v neděli pojedou o medaile. V boji o cenné kovy naopak bude chybět dvojskif lehkých vah Jan a Ondřej Vetešníkové. celý článek

24.8.2006 Do finále Knapková a Synek

24.08.2006 16:00 E t o n - Skifaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek dnes vybojovali na světovém šampionátu veslařů v britském Etonu postup do finále. Medailisté z minulého šampionátu v japonském Gifu vyhráli své semifinálové jízdy a v sobotu se tak budou snažit navázat na své loňské úspěchy. Další čtyři české posádky za nepříznivých povětrnostních podmínek na jezeře Dorney již tak úspěšné nebyly a budou startovat v B-finále. celý článek

23.8.2006 Osm českých lodí v semifinále

V semifinálových jízdách veslařského mistrovství světa v britském Etonu se představí osm českých posádek. Dnes si totiž jako poslední zajistil postup z oprav do dalších bojů dvojskif lehkých vah ve složení Jan a Ondřej Vetešníkové. Jedinou českou lodí, která tak neprošla na jezeře Dorney sítem rozjížděk a oprav, se stal dvojskif Jakub Hanák, Michal Horváth. celý článek

22.8.2006 Tři české lodě úspěšné v opravných jízdách

Eton (Británie) - Tři české posádky si v dnešních opravách zajistily postup do semifinálových jízd mistrovství světa ve veslování. Ve svém druhém vystoupení v britském Etonu obstáli skifař lehké váhy Michal Vabroušek, dvojka bez kormidelníka Jakub Makovička, Jan Schindler a čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Jakuv Zof, Petr Vitásek a Jakub Gruber. Na jezeře Dorney tak neuspěl pouze dvojskif Jakub Hanák, Michal Horváth. celý článek

21.8.2006 Druhý den MS v Etonu

Eton (Velká Británie)- převzato z ČTK - Až třetí místo dnes obsadila párová čtyřka ve složení David Jirka, Milan Doleček, Václav Chalupa, Tomáš Karas ve své rozjížďce na mistrovství světa v britském Etonu. Vítězové letošního Světového poháru si však i přesto zajistili přímý postup do semifinále a napodobili tak tři české lodě, které stejně úspěšně vstoupily do programu šampionátu v neděli. celý článek

21.8.2006 Synek i Knapková v semifinále.

20.08.2006 E t o n - převzato z IDnes - Medailová želízka české výpravy na veslařském mistrovství světa v Etonu skifaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek potvrdili solidní formu hned v úvodním dnu šampionátu. Oba s přehledem vyhráli své dnešní rozjížďky a zajistili si přímý postup do semifinále. Navíc se prezentovali nejrychlejšími časy ve své kategorii.
Přímo do semifinále prošel z třetího místa i dvojskif Gabriela Vařeková, Jitka Antošová. celý článek