Veslařské aktuality

23.4.2007 Májové sprinty města Pardubic

Český veslařský svaz a ČVK Pardubice pořádají v úterý 8. 5. 2007 od 10:00hod. MÁJOVÉ SPRINTY MĚSTA PARDUBIC. Místo konání : Labe nad loděnicí Arosa. Dráha 500 m.Startuje se po dvojicích - vyřazovacím způsobem. Přesný časový pořad bude uveřejněn po uzávěrce přihlášek na www.cvkpardubice.cz Přihlášky do 25. 4. 2007 ( středa ) na adresu Libor KUBRYCHT, U Josefa 111, 530 09 Pardubice, email : . celý článek

23.4.2007 Neumannová se stará o skifařku

Server Lidovky.cz zveřejnil povídání Mirky Knapkové s Kateřinou Neumannovouv v záři jarního slunce v loděnici VK Slavia Praha  o tom, jak by Katka měla Mirce pomoci k absolutnímu vrcholu. Neumannová prý Knapkovou náležitě motivuje a častěji nyní pracuje ve větších intenzitách. „Mirce chci pomáhat a ne jí něco vnucovat,“ říká Neumannová jasně. „Už jsem také zjistila, že veslovat nemůžu jen na vodu a tyčinky müsli,“ říká Knapková v souvislosti s tím, když jí Petr Havlíček  vysvětloval, že její tělo je jakýsi výrobní nástroj: „Pokud si ho člověk zachová i díky regeneraci a vhodné stravě co nejdéle neopotřebované, pak je schopné mu přinášet i peníze...“ Celý článek si můžete přečíst ZDE celý článek

23.4.2007 Jarní závody v Brně

Přinášíme výsledky Jarních veslařských závodů mládeže a dospělých, které uspořádaly Lodní sporty Brno v sobotu 21. dubna na Brněnské přehradě. Nejúspěšnějším klubem byly Lodní sporty. Jeho závodníci zvítězili v devíti závodech. Do finále skifu mužů se probojovali dokonce čtyři skifaři LS Brno. V konkurenci veslařů z 15 klubů České republiky a Slovenska byl druhým nejúspěšnějším oddílem KVM Mělník, více... celý článek

23.4.2007 Tři vítězství na jezeře Piediluco

Na italském jezeře Piediluco se od pátku do neděle konal Memoriál Paolo D´Aloja a české posádky zde vybojovaly tři vítězství. Dvakrát se to podařilo skifaři O.Synkovi a jednou čtyřce bez K.Neffe, M.Bruncvík, J.Gruber, J.Zof. Dále k české účasti: 2xjky - v pátečních rozjížďkách skončily ve svých jízdách obě české posádky na třetím místě. V sobotním finále se lépe vedlo dorostenkám L.Antošové a D.Čvančarové, když obsadily 4.místo (7:49,8) před pátými K.Konečnou a T.Kocianovou (8:00,8). V nedělním finále vybojovala L.Antošová a D.Čvančarová druhé místo ( 7:48) za ITA (7:43). K.Konečná a T.Kocianová skončily na 6.místě (7:59). 2-m - v pátečních rozjížďkách startovalo pět českých posádek. Nejlépe se vedlo  K.Neffemu a M.Bruncvíkovi (7:10), kteří jízdu vyhráli. J.Makovička a J.Schindler (7:06) byli druzí, J.Friedberger s T.Paterou (7:23) třetí, J.Gruber s J.Zofem (7:18) a F.Kaplan, s J.Ventrubou (7:35)  čtvrtí. V sobotním finále obsadila posádka J.Makovička a J.Schindler (6:57) druhé místo a K.Neffe, M.Bruncvík byli čtvrtí (7:04). V sobotních rozjížďkách pro nedělní finále startovala již pouze posádka  J.Makovička a J.Schindler, postoupila z druhého místa  a i v nedělním finále byla druhá o 2 sek. za posádkou ITA. 4-m - v sobotních rozjížďkách zvítězila posádka J.Gruber,K.Neffe,J.Zof, M.Bruncvík (6:06) a čtvrtí byli J.Ventruba,F.Kaplan,J.Friedberger,T.Patera (6:19). V nedělním finále posádka J.Gruber,K.Neffe,J.Zof, M.Bruncvík zvítězila (6:15,2), před GRE (6:15,6). Druhá česká posádka byla ve finále osmá, poslední (6:36). 1xm - skifař Ondra Synek nenašel po tři dny v Itálii konkurenci, když dvakrát vyhrál finálový závod skifařů. 2xmlv - bratři O. a J.Vetešníkovi postoupili v pátek z druhého místa do sobotního finále ve kterém obsadili třetí místo (6:39) za ITA (6:34) a GRE (6:38). V sobotních rozjížďkách zvítězili a v nedělním finále byli čtvrtí (6:39,4) za ITA (6:35), GRE, ITA (6:39,0). V celkovém bodování 12 států v Memoriálu Paolo D´Aloja zvítězila ITA (139) před GRE (48) a CZE (16). Závodů se zúčastnili i závodníci z Číny. Více o závodech se můžete dočíst ZDE. celý článek

19.4.2007 Ondra a vicemiss L.S.Fischerová a O.Synek

Sportovní časopis Totalsport ve své rubrice flirt Totalsportu vytiskl v posledním čísle rozhovor mezi skifařem Ondřejem Synkem a druhou českou vicemiss Lilian Sarah Fischerovou. V rozhovoru se můžete dočíst, jak Lilian přišla ke jménu Sarah, že Ondra  ze svého stravování žádnou vědu nedělá, dokonce má od doktora předepsáno jíst bůček a až skončí s veslováním bude asi zase zlatník. Rozhovor ve dvou souborech pdf si můžete přečíst ZDE. celý článek

19.4.2007 Přihlášky na mistrovství ČR ve skifu a dvojce SC Račice

V pondělí 23.4.2007 je uzávěrka přihlášek na novou soutěž ČVS a to na samostatné MČR pro discipliny skif a dvojka bez. Závody se uskuteční 5.-6.5.2007 v Račicích a budou současně i kontrolním testem pro veslaře usilující o zařazení do některé z reprezentačních posádek seniorů a juniorů. Propozice k této akci naleznete v Celostátním vypsání ČVS celý článek

18.4.2007 Reprezentanti letí do Itálie Lago di Piediluco

První letošní zahraniční start čeká o víkendu 21.-22.04. reprezentační výběr veslařů. Letecky do Říma a autobusem k jezeru  Lago di Piediluco, které leží v oblasti Lazio poblíž města Terni se ve čtvrtek 19.4. vydá na 21.ročník Memorial Paolo D´Aloja výprava: skif - O.Synek, dvojka bez J.Makovička, J.Schindler, čtyřka bez "A" -  J.Gruber,K.Neffe,J.Zof,M.Bruncvík, čtyřka bez "B" - J.Ventruba,F.Kaplan,J.Friedberger,T.Patera, dvojskif lv - J.Vetešník,O.Vetešník, dvojskif juniorek "A"- L.Antošová,D.Čvančarová, dvojskif juniorek "B" - K.Konečná,T.Kocianová. Realizační tým - P.Blecha vedoucí, F.Piškule masér, V.Pazderka trenér, M.Vabroušek trenér. Více o závodech se můžete dočíst ZDE. celý článek

17.4.2007 Český pohár 2007 - I.kolo

Veslaři mají za sebou prvé z devíti kol Českého poháru 2007. Letos tato soutěž doznala velký změn, když dílčí hodnocení skládající se z bodování jednotlivých veslařských disciplin, nahradilo bodování veslařských kategorií. Dílčí poháry, tak budou uděleny nejlepšímu klubu v kategorii žáků, žákyň, dorostenek, dorostenců, juniorek, juniorů, mužů a žen. Po prvém kole, kterým bylo Mezinárodní mistrovství ČR 2007 na dlouhé trati, tak jsou nejlepšími kluby - dorostenky KVM 1881, dorostenci VK Smíchov, Bohemians, juniorky VK Smíchov, junioři ČVK Brno, ženy VK Smíchov, VK Slavia Praha a muži Dukla Praha. Celkově po prvém kole vede VK Smíchov před Duklou Praha a VK Slavia Praha. Více se můžete dočíst ZDE. celý článek

16.4.2007 Chicago vítězí nad Los Angeles

Ani v roce 2016 se čeští sportovci, tak jako v roce 1984 do Los Angeles nepodívají. Tentokrát, ale to nebude bojkotem z rouhodnutí státních představitelů, ale proto, že v interním americkém souboji o pořadatelství LOH 2016 zvítězilo v sobotu město Chicago a to zvláště proto, že v tomto městě olympijské hry ještě nabyly. Chicago, velký favorit na pořádádní LOH 2016 připravuje veslařské soutěže uspořádat v samém centru města s očekáváním až 1.mil diváků. Na americkém kontinentu by v roce 2016 nebyly LOH již 20 let ! celý článek

16.4.2007 MMČR dlouhá trať 2007 - výsledky

V sobotu za krásného počasí a velmi dobré pořadatelské úrovni KVM 1881 se uskutečnilo letošní první Mistrovství ČR 2007 ve veslování. Na 6km trati mezi Vraňany a zdymadlem na Hoříně  u Mělníka se utkalo 238 skifařů a skifařek a 78 dvojek bez kormidelníka. Mezi výkony hodné ocenění je umístění O.Vetešníka ve skifu lehké váhy, který by v absolutním pořadí skifařů obsadil 3.místo za L.Karonenem za Švédska a nestárnoucím V.Chalupou. Jeho bratr J.Vetešník byl v tomto pořadí na 7.místě. Velmi dobrý výkon podal i juniorský skifař T.Mlčoch, který porazil řadu perspektivních skifařů kategorie mužů, když obsadil celkově 15. místo. Pozoruhodný je i výkon nejlepšího dorostence J.Pilce, který by v celkovém pořadí skifařů obsadil 30 místo. Nejlepší ženou byla bezkonkurenčně M.Knapková a nejlepší ženou v kategorii lehký  vah byla D.Nacházelová. V kategorii juniorek vyhrále H.Vašková o vteřinu před M.Sazimovou a nejlepší dorostenkou byla L.Antošová, která ve své kategorii vyhrála o více jak 2 min. Ve dvojkách bez kormidelníka jsou absolutními vítězi J.Schindler, J.Makovička. Celkově třetí místo obsadila posádka juniorů T.Emr, J.Mach a 25.místo patří posádce dorostenců  M.Klang, D.Škrabálek. Nejlepší českou dvojicí lehkých vah mužů byla posádka J.Procházka, J.Šimon. Pozoruhodným je výkon druhé české posádky v této kategorii R.Heřmánek, P.Ondráček. když P.Ondráček je ročník 1955. Nejlepší ženskou dvojicí byly L.Bruncvíková, I.Neffeová, juniorkami B.Šindlerová, H.Janátová a dorostenkami N.Reichlová, K.Malá z pořádajícího klubu. V úvahu při hodnocení absolutního pořadí nutno brát na zřetel měnící se sílu větru při závodech.Více z výsledků se můžete dočíst ZDE. celý článek