Novinky

9.8.2021 Další čtyři medaile vybojovali v neděli čeští veslaři na Coupe de la Jeunesse 📷 Tomáš Kletečka

Závěrečný den Coupe de la Jeunesse nabídl další medailovou nadílku českého týmu. Mladí veslaři stejně jako v sobotu vybojovali čtyři medaile. Jen jejich barvy se lehce změnily. Nejlépe se dařilo osmiveslici juniorek, která obhájila svůj sobotní triumf. Tentokrát však děvčata vedla na všech mezičasech a pro vítězství dojela s ještě větším náskokem než v sobotu. Posádka ve složení Anna Drnková, Veronika Rozová, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Karolína Novotná, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a kormidelnice Lucie Vyhnalová opět potěšila své trenéry Tomáše KletečkuRadkou Šindílkovou a cílem projela o 3,54 s rychleji než druhé Holanďanky. více

7.8.2021 Tři zlaté a jedna bronzová medaile na úvod Coupe de la Jeunesse 📷 Radka Šindílková

Fantastický úvodní den regaty Coupe de la Jeunesse má za sebou český výběr. V rakouském Ottensheimu vybojovali 4 medaile. První tři finálové závody vyšly našim posádkám perfektně. Třikrát během půlhodiny zněla závodištěm česká hymna. V počtu zlatých medailí se náš tým řadí spolu s Francií na druhé za Itálii, jejíž závodníci vyhráli pět závodů. Vítěznou šňůru odstartovala osmiveslice děvčat, která se do čela startovního pole propracovala ve druhé pětistovce. Sestava Anna Drnková, Veronika Rozová, Karolína Horáková, Lea Hýbnerová, Dana Hůlová, Karolína Novotná, Eliška Martina Válková, Anna Carolina Motlová a kormidelnice Lucie Vyhnalová svůj náskok postupně navyšovala a cílem projela na prvním místě 2,56 s před druhými Holanďankami. „První místo jsme teda nečekaly! Jelo se nám hezky. Byl šílený protivítr, ale zvládly jsme to,“ neskrývala překvapení z vítězství strokyně osmy Anna Carolina Motlová. více

7.8.2021 Sobotní program českých posádek na Coupe de la Jeunesse 📷 Sára Meuerová

První den regaty Coupe de la Jeunesse dnes čeká český výběr. Tři české lodě se v rakouském Ottensheimu představí v dopoledních rozjížďkách a budou bojovat o místo v odpoledním boji o medaile. Ten již mají vzhledem k menšímu počtu přihlášených účastníků jistý další dvě posádky. Přímý přenos závodů je možné sledovat na OERV Livestream kanále. více

6.8.2021 Pět českých posádek bude startovat na regatě Coupe de la Jeunesse 📷 Radka Šindílková

Pět českých juniorských posádek se tento víkend představí na regatě Coupe de la Jeunesse v Ottensheimu. Na sever Rakouska se sjede přes 300 mladých závodníků z 15 zemí celé Evropy. Celkem diváci uvidí 120 lodí.  Dvoudenní soutěž je rozdělena na dvě části. V sobotu i v neděli čekají některé účastníky rozjížďky a odpolední finále. V případě menšího počtu přihlášených lodí jen finále. více