Nejrychlejším závodníkem šampionátu se stal skifař Jirka Šimánek

7.4.2023

Veslařská sezóna začala mezinárodním MČR na dlouhé dráze. Distančního závodu na šestikilometrové trati, který se konal na Vraňansko-hořínském kanále u Mělníka se zúčastnilo 390 posádek na skifech a dvojkách bez kormidelníka.

Na stratu byli všichni reprezentanti, až na Miroslava Vraštila v kategorii mužů lehkých vah, který kvůli nemoci na poslední chvíli do závodu nenastoupil.

V této kategorii dominoval jeho parťák z reprezentačního dvojskifu Jiří Šimánek, který závod ovládl ve skvělém čase 22:41,7 min.

Mistrovský závod startoval kategorií dvojek bez kormidelníka juniorek, kterou na prvních dvou místech ovládly rakouské závodnice. První česká posádka brala až „bronz“ a jela ve složení Amálie Drahotuská a Ellen Grossertová (Olomouc).

Dvojskif dorostenek ovládla také olomoucká posádka ve složení Terezie a Viktorie Tenglerovy.

Na dvojce dorostenců se podařilo zvítězit břeclavské posádce František a Denis Zaliberovi.

V kategorii skifařů dorostenců se na první místo propracoval rakouský závodník Paul Schinnerl, pardubický Tadeáš Muk obsadil druhé místo.

Na skifu juniorek také zvítězila rakouská závodnice z Linzu-Greta Heider. „Stříbro“ brala Terezie Janštová.

Titul mistra republiky si z dvojky juniorů odvážejí Lukášové Suchánek a Syrovátka, ČVK Praha.

Adam Boldiš z Bohemians Praha si odváží zlatou ze skifa juniorů, sestra Ella Boldišová pak zvítězila na skifu dorostenek.

V kategorii dvojek bez kormidelnice žen zvítězily podle očekávání Radka Novotníková s Pavlínou Flamíkovou, vítězky finále B na loňském MS v Račicích. Závod dokončily v čase 24:16,6 min.

V kategorii dvojek mužů si pro vítězství v čase 22:42,2 doveslovala posádka Václav Baldrián a Lukáš Helešic, který se po dvouleté pauze vrací k vrcholovému veslování.

Na skifu mužů si s tratí nejlépe poradil olympionik Jan Cincibuch v čase 23:23,5 min. Jakub Podrazil, který s Cincibuchem tvoří posádku reprezentačního dvojskifu, dojel na třetím místě. Mezi ně se vklínil Tomáš Šišma.

V kategorii skifu žen si nejlépe vedla Anna Šantrůčková, loni stříbrná na skifu na ME U23, která časem 25:04,7 porazila o 12 vteřin naši nejúspěšnější veslařku poslední doby, Lenku Lukšovou (Antošovou).

Na skifu lehkých vah nezaváhaly Kristýna Neuhortová s Veronikou Činkovou, obsadily první dvě místa v této kategorii, zvítězila Neuhortová v čase 25:07,1 min.

Kompletní výsledky MČR na dlouhé dráze najdete ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Nejrychlejším závodníkem šampionátu se stal skifař Jirka Šimánek