Lucern se stal pro naše veslaře úspěšným závodem Světového poháru 2022

12.7.2022

Přečtěte si souhrn výsledků českých veslařů i s komentáři, které poskytli bezprostředně po závodech České televizi. 

„Závody hodnotím velmi kladně. Všechny lodě se nám dostaly mezi 12 nejlepších posádek. Jsem nadšený závodním projevem všech českých sportovců. Před námi je tedy příprava na mistrovství Evropy a světa. Na mistrovství světa bychom byli rádi za 2-3 lodě ve finále A. Když se podaří závěrečná příprava a všichni budou zdraví, rozhodně to není nereálný cíl,“ hodnotí závody a popisuje další cestu týmu Ondřej Synek

 Skifařka Lenka Antošová vyhrála FB za 7:35. Vítězkou FA se stala Němka Alexandra Foester za 7:27. 

„Byla jsem trochu zklamaná, že jsem nepostoupila do áčka, ale nakonec vítězství a výkon v B finále byl dobrý. Jsem spokojená.“ Lenka hodnotila i trať. Lucern má možnost doprovodu závodníka podél trati až od kilometru. To je podle jejich slov pak pěkně dlouhý kilometr. „Vstupujete do něj s podporou fanoušků a přeci jen, když vás to vyblázní už na kilometru, je to pěkně dlouhý finiš.“

Kristýna Neuhortová vybojovala v poslední pětistovce vítězství

V sobotu, v odpoledních hodinách čekalo skifařku lehkých vah finále B. Na 1500 metrech vedla Francouzka Morizotová, o druhé a třetí místo se dělila Kristýna se Švýcarkou Rolovou. Kristýna předvedla nádherný finiš a nad Francouzkou vyhrála o vteřinu.

Dvojka žen doveslovala ve finále A na skvělém čtvrtém místě

V páteční rozjížďce dojely Radka s Pavlínou na třetí místě v čase 7:15, rychlejší byly Rumunky a Britky. Postupový klíč poslal první dvě lodě do finále A a ostatní do opravné jízdy. V sobotu dopoledne holky svou opravku vyhrály a zajistily si účast ve finále A a možnost bojovat o první až šesté místo. V neděli, těsně po desáté hodině, vystartovala jejich jízda. Na prvním místě dojely Novozélanďanky Prendergast a Williams v čase 6:56, druhé byly Rumunky, bronz braly Britky a na čtvrtém místě dojela česká loď čase 7:09.

„Naprostá spokojenost,“ s úsměvem hodnotí Radka a dodává, že to „oplatily“ Chorvatkám. V loňském roce jezdila Pavlína s Aničkou Šantrůčkovou a s Chorvatkami závodily vždy v těsných dojezdech. „Smázla jsem si jednu splátku, co jsem s nimi měla. Já jsem moc spokojená. S Chorvatkami jsme kamarádky, ale tohle je prostě závod a těšilo mě, že jsme jim to za loňskou sezónu vrátily.“ Holky čeká volno a po něm zpět proces tréninku a přípravy na další závody. „Před námi je mistrovství Evropy v Mnichově, kde je naším cílem postup do finále A. U mistrovství světa v Račicích máme ten samý cíl, ale špička světového veslování jsou opravdu kvalitní a silné posádky a budeme spokojené za první půlku finále B,“ popisuje další cestu své posádky Pavlína Flamíková. 

Mužský noncox dosáhl na třetí místo, celkově 9., v čase 6:02, jízdu vyhráli Poláci s časem 5:56. Ve finále A zvítězili Britové s časem 5:51. 

„Já myslím, že jsme odvedli dobrou práci. Udělali jsem kus dobré práce od posledního světového poháru v Bělehradu a potvrdili jsme, že máme vzestupnou tendnci. Doufám, že jsme si tím vysloužili další krok k MS,“ řekl Jakub Kyncl po závodě. Kolega a veslovod nepárové čtyřky, Adam Kapa, doplňuje: „Byl bych moc rád, kdyby úsilí celé posádky a předvedené výkony byly odměněny možností startu na mistrovství světa v Račicích. Věřím, že tam můžeme předvést dobrý výkon.“

Těžký dvojskif mužů dovesloval ve finále B na druhém místě s časem 6:17. Ve své jízdě nestačil akorát na Belgičany Vandenbussche s Andriesem. Velmi napínavé bylo finále A. Favorité, chorvatští bratři Sinkovičové, byli intenzivně tlačeni třemi posádkami. Prakticky ve dvou vteřinách se za nimi naskládaly lodě Austrálie, Španělska a Litvy. Chorvaté vyhráli s časem 6:07, druzí Australané za 6:08, Španělé za 6:08 a Litevci za 6:10. Z tohoto pohledu Mistrovství světa v Račicích 2022 nabídne velmi zajímavé souboje.

„Myslím si, že se nám úplně nepodařila rozjížďka, opravka byla dobrý závod, semifinále mohlo být lepší a ve finále jsme udrželi takový náš standard. Vcelku tedy závody hodnotím pozitivně. Co už tak pozitivní není, o co jsme se snažili, bylo hlavně polepšit první kilometr. Opět jsme tak trochu kopírovali průběh závodu bělehradského svěťáku. V druhém kilometru nastane zrychlení, ale víme, že je nutné zapracovat na prvním kilometru,“ popisuje Jan Cincibuch. Podle jeho slov je snahou, směrem k mistrovství světa v Račicích, polepšit závodní projev a napravit všechny popsané nedostatky. „Snem by bylo propracovat se do finále A, ale určitě se budeme prát o každé dobré umístění!“

Pěkný souboj předvedla párová čtyřka mužů ve finále B. Vítězní Estonci doveslovali v čase 5:46, Litevci za 5:47, česká párovka za 5:48 a Švýcaři za 5:49. Finále A vyhráli Poláci za 5:38.

„Zatím nejlepší závod, který jsme předvedli. Úplně nám nejde závěr, tedy poslední pětistovka. V té to neumíme dostatečně roztočit a je to místo, na kterém musíme ještě pracovat. Za mě a myslím si, že můžu mluvit i za kluky, byl závod opravdu skvělý. Předvedli jsme silové pojetí oproti předchozím závodům, myslím tím i oproti Bělehradu a Poznani,“ hodnotí Jan Fleissner.

FOTOGALERIE

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Lucern se stal pro naše veslaře úspěšným závodem Světového poháru 2022

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne



         

  

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352