Domů

Zemřel Karel Hradil, kanoista i veslař
Zemřel Karel Hradil, kanoista i veslařVe čtvrtek 23.5.2024 zemřel po dlouhé těžké nemoci mistr sportu a účastník Olympijských her v Melbourne 1956, Karel Hradil. Bylo mu 87 let. Rozloučení proběhne v Berouně 31.5.2024 ve 12 hodin.Karel H. byl sice kanoista, ale po vzniku klubu v Berouně se přidal k veslařům a velkou měrou se zasloužil o stavbu a dokončení berounské loděnice.
26. květen 2024
Celý článek
Dvojskif žen jede do Paříže. Jak se dařilo v Lucernu ostatním posádkám?
Dvojskif žen jede do Paříže. Jak se dařilo v Lucernu ostatním posádkám?V úterý (21. května) skončil třídenní maraton olympijské dokvalifikace v Lucernu. Poprvé v historii se tato regata spojila i s paraveslařskou dokvalifikací. České veslování vyslalo na regatu paraveslaře na skifu, dvě ženské a tři mužské posádky. Počet volných míst byl dle výběrového klíče minimální a pro všechny startující to byla regata plná velkého vypětí, stresu ale i očekávání a naděje. Svůj sen si splnila posádka dvojskifu žen Lenka Lukšová a Anna Šantrůčková. Zkušená Lenka Lukšová (Antošová) usedla do jedné lodi s mladou a talentovanou veslařkou Annou Šantrůčkovou. Anička v loňském roce získala titul akademické mistryně světa a dlouhodobě se ji dařilo na závodech U23 kategorie. Rozhodnutí společné posádky s cílem dokvalifikovat se bylo skvělou volbou. Na regatě svoji rozjížďku vyhrály a do finále postoupily jako nejrychlejší loď. Ve finálovém závodu se dostaly velmi rychle do čela a už za kilometrem nebylo pochyb, že si jedou pro vítězství a zároveň místo na OH v Paříži. Pro Lenku to bude start už na čtvrtých olympijských hrách, pro Aničku je to premiéra a určitě splněný sen.