Mistrovství Evropy v Mnichově bylo poslední zkouškou před Račicemi

14.8.2022

Startující posádky měly možnost otestovat dráhové tempo, nabrat zkušenosti a poměřit se se soupeři. Mnohým mohlo být napovězeno, co je třeba zlepšit a na čem zapracovat. Další start už bude na Mistrovství světa v Račicích.

Dvojskif muži lehké váhy - Miroslav Vraštil, Jirka Šimánek (trenér Michal Vabroušek)

5. MÍSTO na Mistrovství Evropy 2022

V rozjížďce Míra s Jirkou doveslovali na 3. místě, přičemž tuto jízdu vyhráli Irové a druzí byli Švýcaři.  V opravné jízdě vyhráli a těšili se z postupu do finále A. Boj o medaili se nepodařil a kluci obsadili páté místo. Zlatou slavili Irové (6:34 , s větším náskokem na druhé Italy (6:38), pak už následovali Švýcaři (6:39), Portugalci (6:40), Češi za 6:42 a výrazně zaostala ukrajinská posádka s časem 6:55.

Dvojskif muži - Jan Cincibuch, Jakub Podrazil (trenér Michal Vabroušek)

8. MÍSTO na Mistrovství Evropy 2022

V rozjížďce doveslovala tato posádka na 3. místě, v úvodu čekal všechny sportovce obtížný protivítr a podepsal se na dosažených časech (7:09). V semifinále už bylo počasí o trochu příznivější, kluci doveslovali na 4. místě, které je poslalo do finále B. Finále B vyhrála loď Polska v čase 6:50,75, kluci zaostali o pouhých 76 setin sekundy a dojeli celkově na osmém místě (6:51,51). Mistry Evropy se stali chorvatští bratři Martin a Valent Sinkovic.

Párová čtyřka mužů - Filip Zima, Tomáš Šišma, Dalibor Neděla, Jan Fleissner (trenér Jan Navrátil)

11. MÍSTO na Mistrovství Evropy 2022

Rozjížďka pro tuto posádku byla dobrým začátkem, vyhráli Rumuni a kluci doveslovali druzí v čase 6:23. V semifinále se jim nepodařilo vybojovat postup do finále A. Finále B startovalo s jinými podmínkami počasí a klukům se nepodařilo vrátit zpět k dynamickému rychlejšímu tempu, znamenalo to 5. místo a celkově 11. místo na ME. Mistry Evropy se stali Italové, stříbro brali Poláci a bronz Rumuni.

Dvojskif žen lehkých vah_Veronika Činková, Kristýna Neuhortová (trenér Tomáš Kacovský)

Rozjížďku vyhrály Italky, olympijské vítězky z Tokia, druhé Francouzky, třetí Dánky, holky obsadily 4. místo. Opravná jízda znamenala stejné umístění a možnost startovat ve finále B. Finále B vyhrály Dánky, česká posádka obsadila 5. místo a celkově 11. místo na ME. Mistryněmi Evropy se staly Britky s krásnou jízdou start-cíl na první pozici, druhé byly Francouzky a o třetí místo byl boj až do cílového prostoru, lepší tempo vyšlo italským závodnicím, ty braly bronz.

Dvojka ženy - Pavlína Flamíková, Radka Novotníková (trenér Tomáš Kacovský)

V rozjížďce doveslovaly na 4. místě, první tři místa obsadily posádky Rumunska, Chorvatska a Irska. Opravná jízda byla opět o bramborové pozici, která jim umožnila start ve finále B. Finále B vyhrály Italky a Češky doveslovaly na druhém místě a celkově na 8. místě na ME. Mistryněmi Evropy se staly Rumunky, stříbro braly Britky a bronz Holanďanky.

Skif ženy - Lenka Antošová (trenér Josef Lukš)

Lenka se potýkala hned v úvodu se závodnicí, která se od dva dny později stala mistryní Evropy. Rozjížďku vyhrála tedy Holanďanka a Lenka obsadila druhou příčku a postoupila rovnou do semifinále. V semifinále obsadila 4. místo a nepodařilo se ji tedy propracovat do boje o cenné kovy. Ve finále B obsadila 2. místo, vyhrála Bulharka a Lenka celkově bere 8. místo z ME. Mistryní Evropy se stala zmiňovaná Holanďanka, která v cíli měla velký náskok sedmi vteřin, druhá dojela Řekyně (8:08) a třetí Němka (8:09). Favorizovaná Rakušanka Lobnigová prohrála (8:10) cílový boj s třetí Němkou a brala neoblíbenou bramboru.

Výsledky naleznete ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Mistrovství Evropy v Mnichově bylo poslední zkouškou před Račicemi