Medaile českých veslařů na SP v Poznani

19.6.2006

Mirka KnapkováMirka Knapková
Mirka Knapková

19.06. - 08:15 V Polsku na jezeře Malta u Poznaně se uskutečnilo druhé kolo letošní série Světového poháru ve veslování. Stříbrnou medaili stejně jako v prvém kole SP vybojovala Mirka Knapková, kterou porazila pouze běloruska Karstenová. Ve žlutých dresech vedoucí posádky série závodů nastoupila česká čtyřka párová ve složení D.Jirka, M.Doleček ml., V.Chalupa, T.Karas. Tentokrát tato posádka skončila na třetím místě za vítěznou posádkou Polska a posádkou Francie.  Úspěšný návrat mezi skifaře lehkýh vah zaznamenal  M.Vabroušek, který vybojoval bronzovou medaili. Čtyřka bez kormidelníka mužů J.Gruber, J.Zof, M.Bruncvík, K.Neffe ml. postoupila do finále, kde vybojovala vynikající čtvrté místo. Dvojskif žen J.Antošová, G.Vařeková a dvojskif mužů lehké váhy J. a O.Vetešníkovi vyhrál finále B. Nově složená posádka čtyřky párové žen D.Nacházelová, Ž.Smejkalová, L.Bruncvíková, I.Neffeová skončila druhá ve finále B, tudíž poslední.  Za očekáváním skončil český nejlepší skifař O.Synek,  který zvítězil ve finále C a celkově tak vybojoval 13. místo. Více z výsledků si můžete prohlédnout na:www.worldrowing.com,