Poslední den přinesl Vladimíru Burdovi světové zlato!

28.4.2017

Vojtěch a Eva Černákovi (Foto rodinný archiv)Vojtěch a Eva Černákovi (Foto rodinný archiv)
Vojtěch a Eva Černákovi (Foto rodinný archiv)

Veslařské soutěže, konané v rámci Světových veteránských her 2017 na jezeře Karapiro, přinesly na závěr naší minivýpravě zlatou medaili! Na dvojskifu mix ji v poslední den soutěží vybojoval Vladimír Burda (VK Bohemians) v kategorii „hodně zralých" veslařů s Veronikou Zinnert z Drážďan (77 let), která zaskočila za onemocnělou Lynette Skelton.

Ani další čeští veslaři se neztratili. Vojtěch Černák a Eva Černáková (oba VK Perun Ostrava) získali v kategorii C druhé místo, o pouhých 0,6 sekundy za vítězi. Krátce na to Eva Černáková s Australanem Johnem Newcombem (startoval už na pražských Primátorkách nebo v Třeboni) skončili v F kategorii na třetím místě.

Také Petr Mitáš, který na Nové Zélandu startuje za nizozemský klub, se dočkal zlaté medaile. S nizozemskou partnerkou Judikje Scheffer ji získali na dvojskifu v kategorii A.