Perunův pohár zvítězil i nad vydatným deštěm

22.9.2016

Perunův pohár vyhrál VK Přerov (Foto VK Perun)Perunův pohár vyhrál VK Přerov (Foto VK Perun)
Perunův pohár vyhrál VK Přerov (Foto VK Perun)

U loděnice Veslařského klubu Perun Ostrava se o víkendu 17. a 18. září uskutečnila tradiční regata O Perunův pohár. Tento rok se na řece Odře utkalo celkem devět veslařských klubů nejen z Moravy a Čech, ale také ze Slovenska.

Všichni závodníci se opět rvali ve  svých věkových  kategoriích o co nejlepší umístění a měli možnost si kromě nádherných medailí vybojovat také pohár, který do soutěže věnoval VK Perun. Akce přilákala nejen závodníky, ale také další příznivce veslování včetně bývalých členů, kteří si nechtěli nechat ujít atmosféru těchto závodů.

Nejúspěšnějším klubem se po dvoudenních bitvách stal s náskokem 36 bodů Veslařský klub Přerov, který po letech obnovil svou účast na závodech ziskem 143 bodů. Na stříbrné příčce se umístil domácí Veslařský klub Perun Ostrava se ziskem 107 bodů a bronzovou pozici se ztrátou jediného bodu obsadil Veslársky klub Sľňava Piešťany ze Slovenska.

Skvělá atmosféra, usměvavé tváře a pozitivní ohlasy neznepříjemnil ani vydatný sobotní déšť, kvůli kterému musely být závody na 1,5 hodiny přerušeny. Zároveň byla tato regata představením veslařského sportu na Ostravsku a názornou ukázkou pro mladé nováčky, kteří hojně rozšiřují v posledních týdnech řady domácího klubu.

(Text Martin Oulehla)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Perunův pohár zvítězil i nad vydatným deštěm