Čeští veslaři sbírají medaile na Světových veteránských hrách

Stříbrný skifař Vladimír BurdaStříbrný skifař Vladimír Burda
Stříbrný skifař Vladimír Burda
I Vojtěch Černák skončil druhý (Foto Eva Černáková)I Vojtěch Černák skončil druhý (Foto Eva Černáková)
I Vojtěch Černák skončil druhý (Foto Eva Černáková)

Od pondělí probíhají veslařské soutěže na novozélandském jezeře Karapiro, konané v rámci Světových veteránských her (World masters game) 2017. Toto setkání dříve narozených sportovců se uskutečňuje každé čtyři roky, letos je hostitelským městem Auckland.

Ve 28 sportovních odvětvích tu soutěží téměř 30 000 sportovců z více než 90 zemí. Malá skupinka českých veslařů si nevede vůbec špatně. Hned první den vybojovali Vojtěch Černák (VK Perun Ostrava) a Vladimír Burda (VK Bohemians) bronzovou medaili na dvojskifu E kategorie.

Vladimír Burda k tomu přidal v úterý stříbro na mezinárodní 4-G a ve středu na 1xG, když nestačil pouze na soupeře z Kanady. Medaili za druhé místo ve skifu D získal ve čtvrtek i Vojtěch Černák, když ho předstihl jen domácí závodník, který trénuje právě na Karapiru.

Finálové umístění ve skifu žen B dosáhla i Eva Černáková a v několika disciplínách se probojoval do finále Petr Mitáš (dvakrát sedmý a jednou pátý), startující za nizozemský klub.

Závody se konají v osmidráze systémem rozjížďka–semifinále–finále, to vše vždy v jednom půldni! Teprve mixy se jedou obdobně jako na FISA Masters regatě bez rozjížděk, dělené jízdy jsou pak bez medailí za druhé a třetí místo.

(Připravil Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Čeští veslaři sbírají medaile na Světových veteránských hrách